
Justyna Wielgus
aktorka, animatorka ruchu, pedagożka teatru. Absolwentka animacji kultury oraz dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego – Teatr. Przez lata związana była z Teatrem Węgajty.
Czytaj całość >>

Justyna Sobczyk
Pedagożka teatru, pedagożka, absolwentka kierunku wiedza o teatrze, stypendystka GFPS oraz DAAD. Od 11 lat tworzy i rozwija teatr z osobami z zespołem Downa i autyzmem- Teatru 21.
Czytaj całość >>

Adrian Wykrota
Fotograf, członek ZPAF, autor bloga Co z tą fotografią. Założyciel agencji fotograficznej RETROFOKUS, fotoreporter jednej z największych polskich agencji fotograficznych REPORTER POLAND.
Czytaj całość >>

Łukasz Cynalewski
Rocznik 1976. Absolwent politologii na UAM. Wychował się wśród aparatów fotograficznych, statywów i albumów. Jest synem Brunona Cynalewskiego – fotografika. Fotografią prasową zajął się podczas studiów.

Dominika Dopierała
Muzyk i muzykoterapeuta. Absolwentka studiów licencjackich w katedrze fortepianu w Royal College of Music oraz studiów magisterskich w Nordoff-Robbins Music Therapy Centre w Londynie, Wielka Brytania. Realizuje zajęcia dla studentów specjalności muzykoterapia na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Rafał Jerzak
Operator i reżyser absolwent PWSFTviT w Łodzi im Leona Schillera a także podróżnik.

Ireneusz Lesicki
Poprowadzi szkolenie dla instruktorów z Muzykoterapii, przewodniczący sekcji muzykoterapii Stowarzyszenia Autoterapeutów Polskich ”Kajros”, certyfikowany arteterapeuta w zakresie muzykoterapii oraz dramaterapii.

Katarzyna Stoparczyk
Dziennikarka radiowa i telewizyjna. W radiowej Trójce stworzyła audycję „Dzieci wiedzą lepiej”. Autorka książek dla dzieci, a także scenariuszy spektakli teatralnych. Ambasadorka Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, a także Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci.

Kamil Wnuk
Artysta wizualny, performer, trickster; dzialający pomiędzy definicjami, tworzy instalacje, video-art, rysuje, prowadzi warsztaty.

Małgorzata Szaefer
Kuratorka, dyrektorka Galerii TAK w Poznaniu, badaczka artbrut/outsuder art.
Od wielu lat interesuje się zjawiskiem art brut /outsider art w sztuce, prowadzi poszukiwania, spotyka się z outsiderami, tworzy wystawy, m.in. pierwsze wystawy polskiego art brut /outsider art poza granicami kraju i też pierwsze w Polsce wystawy światowej sławy outsiderów.

Marek Lapis
Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią uliczną. Laureat prestiżowych konkursów fotograficznych m.in.: Grand Press Photo, International Photography Awards 2013, National Geographic Polska.

Robert Rient
Dziennikarz niezależny, pisarz, trener interpersonalny rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Autor książek „Chodziło o miłość” i „Świadek”. Publikował w magazynach: „Duży Format”, „Coaching”, „Przekrój”, „Sens”, „Wysokie Obcasy”, „Wprost”, „Zwierciadło”, „Vege” i innych. Autor bloga www.erient.info

Michał Sita
Urodzony w 1985 roku w Poznaniu, fotograf dokumentalista. Absolwent fotografii na ITF (Institut Tvůrčí Fotografie PFP SU), Opava, Czechy – 2009 i antropologii kulturowej na UAM w Poznaniu.

Blanka Rylewicz
Absolwentka wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym, studentka Edukacji Artystycznej, prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, między innymi w Centrum Kultury Zamek, projektantka gier edukacyjnych – Kilocki i zabawek dla dzieci – Wywrotka, interesuje się edukacją alternatywną.

Joanna Kobryńska
Absolwentka pedagogiki specjalnej i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, współprowadzi warsztaty artystyczne w Centrum Kultury Zamek, na co dzień pracuje z chłopcem z zespołem Aspergera. Interesuje się podróżami.

Ewa Nowaczyk-Przybylak
Dziennikarka, specjalizuje się w wywiadzie, a ostatnio z pasją pracuje nad warsztatem reportera. Interesują ją przede wszystkim tematy społeczne.

Dominika Bartoszak
Psycholog, pedagog specjalny, doktorantka w Zakładzie Seksuologii Klinicznej i Społecznej w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza..

Zuzanna Borowiak
Psycholog. Na co dzień pracuje w Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka oraz w Dziennym Ośrodku Terapeutycznym dla Osób Dorosłych z MPD w Poznaniu.

Sławomir Tobis
Fotograf, pedagog oraz kurator projektów i wystaw fotograficznych. Autor 18 wystaw autorskich i uczestnik ponad 20 wystaw zbiorowych.

Stanisław Zasada

Kamila Kobierzyńska
Mieszka i pracuje w Poznaniu. Studiowała rejestrację filmową i telewizyjną w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie oraz fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W 2014 r obroniła dyplom w Pracowni Fotografii pod kierunkiem prof. Piotra Chojnackiego.

Alicja Jelińska
Uczestniczy i tworzy autorskie projekty animacyjno-edukacyjne, głównie w obrębie dzielnicy Dolne Miasto w Gdańsku w Kolonii Artystów – Dom Dolne Otwarte Miasto 2015 oraz w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

Wanda Wasilewska
Dziennikarka Radia Merkury – Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu. Zajmuje się m.in. publicystyką społeczną (problemy ludzi niepełnosprawnych, bezdomnych, bezrobotnych, uzależnionych) i kulturalną (teatr, literatura, piosenka poetycka).

Jerzy Łączny
Dziennikarz Radia Merkury, poprowadzi prelekcje dla licealistów na temat pracy osób niewidomych.

Justyna Lipko-Konieczna
Badaczka teatru, dramaturżka, autorka scenariuszy teatralnych, współpracująca m. in. z Teatrem 21.

Marcin Mindykowski
Dziennikarz prasowy i radiowy, krytyk filmowy. Współpracownik Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, w którym organizuje i prowadzi spotkania autorskie dotyczące polskiej muzyki rockowej.

Grzegorz Dembiński
Fotograf i fotoreporter z Poznania. Od 2007 roku w „Głosie Wielkopolskim”.

Małgorzata Borowska
Trenerka antydyskryminacyjna i dziennikarka. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.